FAQ

Czym jest monitoring GPS ?

Usługa monitoringu GPS umożliwia z wykorzystaniem przeglądarki internetowej lub telefonu komórkowego śledzenie obiektów wyposażonych w urządzenia lokalizacyjne. Śledzenie odbywa się w czasie rzeczywistym na mapie, z ewentualnie niedużym opóźnieniem w przypadku podstawowych abonamentów.

Czym jest urządzenie lokalizacyjne?

Lokalizator GPS jest niewielkim urządzeniem, dzięki czemu można je dyskretnie zamontować w pojeździe, jachcie. Dostępne są także urządzenia przeznaczone do lokalizowania osób oraz zwierząt. Lokalizator posiada wbudowany moduł GPS i modem GPRS wraz z aktywną kartą SIM, przy pomocy szyfrowanego protokołu komunikacyjnego przesyła on informacje o swoim położeniu do serwerów systemu.

W jaki sposób działa lokalizator ?

Lokalizator ma wbudowany moduł GPS i modem GPRS. Co kilkanaście sekund komunikuje się on z serwerami systemu i przesyła informację. Dzięki temu można po zalogowaniu zlokalizować obiekt na mapie. Do śledzenia obiektów i zarządzania nimi wystarczy zwykła przeglądarka, nie trzeba instalować dodatkowych aplikacji. Dla telefonów komórkowych została stworzona przyjazna użytkownikami aplikacja.

W jaki sposób mogę stać się użytkownikiem systemu ?

Urządzenie lokalizujące można zakupić bezpośrednio, u dystrybutorów lub przez stronę portalu. Po zamontowaniu urządzenia należy skontaktować się z obsługa klienta by aktywować usługę i wykupić wybrany abonament.

Czy każdy może poznać moją lokalizację, gdy mam włączone urządzenie ?

Dostęp do systemu mają tylko osoby, które znają login i hasło, dlatego ważne jest nieudostępnianie tych danych osobom trzecim. Istnieje możliwość udostępnienia podglądu pozycji na mapie osobom trzecim.

Jakie informacje zobaczy użytkownik któremu założyłem dodatkowe konto w systemie ?

Użytkownik taki będzie miał podgląd tylko i wyłącznie jednego urządzenia, które zostało mu przypisane przez właściciela konta. Będzie mógł na bieżąco obserwować pozycję monitorowanego obiektu jednak nie będzie miał dostępu do danych historycznych oraz obsługi alarmów

2010 WayGo - Wszelkie prawa zastrzeżone.